Objednávací protokol na vyšetrenie PET/CT s 18F-cholínom

IZOTOPCENTRUM, s.r.o., Rázusova 24, 949 01 NITRA

Leave this field empty

Dávame do pozornosti!!!

Existuje alternatívne vyšetrenie k PET/CT s 18F-cholínom, určené na diagnostiku Ca prostaty (staging, re-staging, plánovanie terapie, plánovanie biopsie). Je to vyšetrenie pomocou 68Ga - Gálium PSMA (prostatický špecifický membránový antigén). Toto vyšetrenie sa vyznačuje vysokou špecificitou a senzitivitou a v porovnaní s PET/CT s 18F-cholínom až o 10% vyššou diagnostickou presnosťou a je nevyhnutné pred rádionuklidovou terapiou metastáz karcinómu prostaty pomocou 177Lu/90Y - PSMA. Momentálne je toto vyšetrenie hradené v plnom rozsahu zo zdravotného poistenia poisťovňami na Slovensku.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Základné informácie pacienta:

Odosielajúce pracovisko:

Diagnóza a podrobné zdravotné informácie o pacientovi:

Rádioterapia zameraná na prostatu, event. lôžko:
Operačný zákrok na prostate (aký):

Na PET/CT vyšetrenie s plne diagnostickým CT je potrebná príprava ako na CT vyšetrenie s podaním kontrastnej látky. Viď prípravu pacienta.

Dôležité! Alergia na cholín:

Potrebné je doplnenie písomnými nálezmi doteraz absolvovaných vyšetrení, resp. obrazovou dokumentáciou (CT, MRI, USG...), najlepšie na digitálnom médiu (CD, DVD, USB kľúč...)

Užíva pacient METFORMIN?:

Informácie o lekárovi:

Originál žiadanky:
Po stlačení tlačítka sa protokol odošle k nám emailom a Vám sa zobrazí možnosť zobraziť vyplenný formulár vo formáte na tlač.
Bona valetudo melior est quam maximæ divitiæ Dobré zdravie stojí viac ako najväčšie bohatstvo.
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok izotopcentrum.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac info
OK