Objednávací protokol na vyšetrenie PET/CT s 18F-cholínom

IZOTOPCENTRUM, s.r.o., Rázusova 24, 949 01 NITRA

Leave this field empty

Dávame do pozornosti!!!

Existuje alternatívne vyšetrenie k PET/CT s 18F-cholínom, určené na diagnostiku Ca prostaty (staging, re-staging, plánovanie terapie, plánovanie biopsie). Je to vyšetrenie pomocou 68Ga - Gálium PSMA (prostatický špecifický membránový antigén). Toto vyšetrenie sa vyznačuje vysokou špecificitou a senzitivitou a v porovnaní s PET/CT s 18F-cholínom až o 10% vyššou diagnostickou presnosťou a je nevyhnutné pred rádionuklidovou terapiou metastáz karcinómu prostaty pomocou 177Lu/90Y - PSMA. Momentálne je toto vyšetrenie hradené v plnom rozsahu zo zdravotného poistenia poisťovňami na Slovensku.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Základné informácie pacienta:

Odosielajúce pracovisko:

Diagnóza a podrobné zdravotné informácie o pacientovi:

Rádioterapia zameraná na prostatu, event. lôžko:
Operačný zákrok na prostate (aký):

Na PET/CT vyšetrenie s plne diagnostickým CT je potrebná príprava ako na CT vyšetrenie s podaním kontrastnej látky. Viď prípravu pacienta.

Dôležité! Alergia na cholín:

Potrebné je doplnenie písomnými nálezmi doteraz absolvovaných vyšetrení, resp. obrazovou dokumentáciou (CT, MRI, USG...), najlepšie na digitálnom médiu (CD, DVD, USB kľúč...)

Užíva pacient METFORMIN?:

Informácie o lekárovi:

Originál žiadanky:
Po stlačení tlačítka sa protokol odošle k nám emailom a Vám sa zobrazí možnosť zobraziť vyplenný formulár vo formáte na tlač.
Mens sana in corpore sano V zdravom tele zdravý duch.
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok izotopcentrum.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac info
OK