Príprava na vyšetrenie

Príprava na vyšetrenie PET/CT s 18FDG:

Vyšetruje sa nalačno, posledné jedlo je ľahká večera deň pred vyšetrením. Tekutiny (nesladené) sú bez obmedzenia. Deň pred vyšetrením nerobiť fyzicky náročnejšiu činnosť. Hodinu pred vyšetrením u nás podáme pacientovi Dithiaden. Diabetici nemusia mať zvláštnu prípravu, je ale dôležité, aby bol diabetes kompenzovaný (glykémia pod 10 mmol/l). Ak by bola glykémia vyššia, kvalita zobrazenia môže byť veľmi zlá a preto sa doporučuje takýchto pacientov nevyšetrovať (najprv sa musí kompenzovať diabetes). Pri vyšetrení v oblasti brucha je príprava pacienta ako pri bežnom CT vyšetrení (podávanie kontrastnej látky 24 hod. pred vyšetrením - v prípade potreby doporučujeme konzultovať s vašimi radiológmi).

V deň vyšetrenia je potrebné, aby pacient prišiel na vyšetrenie presne na dohodnutý čas. Presné informácie podá zdravotná sestra pri objednaní pacienta.

Mens sana in corpore sano V zdravom tele zdravý duch.
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok izotopcentrum.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac info
OK