Príprava na vyšetrenie

Príprava na vyšetrenie PET/CT s 18FDG:

Vyšetruje sa nalačno, posledné jedlo je ľahká večera deň pred vyšetrením. Tekutiny (nesladené) sú bez obmedzenia. Deň pred vyšetrením nerobiť fyzicky náročnejšiu činnosť. Hodinu pred vyšetrením u nás podáme pacientovi Dithiaden. Diabetici nemusia mať zvláštnu prípravu, je ale dôležité, aby bol diabetes kompenzovaný (glykémia pod 10 mmol/l). Ak by bola glykémia vyššia, kvalita zobrazenia môže byť veľmi zlá a preto sa doporučuje takýchto pacientov nevyšetrovať (najprv sa musí kompenzovať diabetes). Pri vyšetrení v oblasti brucha je príprava pacienta ako pri bežnom CT vyšetrení (podávanie kontrastnej látky 24 hod. pred vyšetrením - v prípade potreby doporučujeme konzultovať s vašimi radiológmi).

V deň vyšetrenia je potrebné, aby pacient prišiel na vyšetrenie presne na dohodnutý čas. Presné informácie podá zdravotná sestra pri objednaní pacienta.

Bona valetudo melior est quam maximæ divitiæ Dobré zdravie stojí viac ako najväčšie bohatstvo.
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok izotopcentrum.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac info
OK